O firmě

Vítejte na stránkách společnosti INSUL Trade.

Firma působí na trhu již od roku 2006 a zabývá se převážně dovozem a distribucí vysokoteplotních izolačních materiálů různých druhů.

Mezi naše klienty patří zejména servisní a stavitelské firmy z oboru žárotechniky, jako jsou např. teplotechny. Dále výrobci pecí všech typů, výrobci kotlů, kamen a krbů, ale také sklárny, slévárny a hutě či firmy zabývající se rekultivacemi krajiny.

V naší nabídce naleznete širokou škálu vysokoteplotních izolací s bohatými referencemi. Mezi nejznámější a nejprodávanější produkty patří např. rohože, desky, papír, moduly, nasávané tvarovky, plastická hmota a volná vlna z keramického vlákna* na teploty 1260°C a 1430°C. Dále pak tkaniny a provazce různých průměrů a profilů z keramického vlákna (850°C a 1260°C) a skelného vlákna (550°C), možné i v pografitované či poteflonované verzi, mullitické rohože na 1600°C, žárovzdorné tmely a grafitové izolace pro vakuové pece na povrchovou úpravu kovů, topné elementy, konektory pro tepelnou techniku nebo například geotextilie. Jsme také oficiálními zástupci firmy Thermal Ceramics, tudíž je náš sortiment rozšířen o lehčené izolační cihly, žárobetony a torkretační směsi. K našim aktivitám ale patří i poradenská činnost v oboru žárotechniky. 

Jelikož se stále více klade zvláštní zřetel na ekologii a pracovní hygienu, snažíme se propagovat výrobky z biologicky odbouratelných vláken Superwool (Thermal Ceramics), které jsou vyčleněny z klasifikace látek karcinogenních a dnes již plně nahrazují keramické vlákno na 1260°C. 

Vzhledem k tomu, že i Vy patříte k našim potencionálním zákazníkům, doufáme, že Vás zaujala některá část našeho sortimentu a že u Vašeho příštího rozhodování budeme již stát i my.

Věříme v brzkou spolupráci

S přáním hezkého dne

Pavel Knotek

* Keramické vlákno je klasifikováno jako karcinogen třídy 1B a jeho používání je omezeno směrnicí REACH.

ad